Jdi na obsah Jdi na menu

Kniha jako kapitoly ( 1. kapitola: ah shit here we go again )

Úvod

O pět let později co Amber měla rodinu:

Je rodinná oslava Amber a přišli za ní její děti.

A mami jak jsi se poznala s tátou? Jo to je fakt jak jste se poznali?

Víte milé děti je to hodně dlouhý příběh, ale pokud vydržíte až do konce tak se to dozvíte. Tak se uvelebte a začneme povídat příběh o nás dvou.

Kapitola 1: Ah shit here we go again

Právě jsem se probudila což je vážně okouzlující když jsem včera tak moc ponocovala a doslova jsem šla spát před dvěma hodinami a jako každé ráno si hraju na housle divím se, že mě to stále baví někdy mám pocit, že mi ta ruka odpadne každopádně, ale dnes to byl žánr hudby poněkud jiný, než obvykle, protože jsem si vzpomněla na Sama neříkám nic trochu mi chybí, ale nevěřím, že by se objevil z ničeho nic jsou to tři roky a možná se mu nedivím, že na mě zapomněl, protože to byla jenom pár měsíční láska která aniž by něco začala rychle skončila. Mami, ale proč to skončilo?

No víš už jsme prostě necítili lásku ve vztahu. No nic zpátky do děje. Táta byl zvědavý, někdy si říkám zda byl zvědavý někdy až moc, ale zase kdybych nehrála smutně stejně by za mnou přišel tak či tak no každopádně byl zvědavý, proč hraju smutně a tak mě přišel zkontrolovat.

 Můžu dál?

Ale ano. Utřela jsem si slzu a otevřela dveře. Tati pro boha kdy už ty dveře namažeš olejem už se to nedá poslouchat. Pousmála jsem se byl to vážně otřes, ale nebylo to zas tak zlé koneckonců potom sem se skoro nastěhovala k Samovi, ale jenom z poloviny.

Ale jo furt vždyť víš, že nemám čas a navíc copak se děje?

Nic jenom si hraju, ale vzpomněla jsem si na Sama a trochu mi schází jsou to sice 3 roky, ale to nemění nic na tom..

Nemění nic na tom, že nemáš na něj myslet, protože je stejný jako tehdy určitě a už se oblékej je dost hodin tak ať to stihneš. Zaráží mě proč mi nikdy neřekla co se stalo s nimi, že už nejsou spolu tři roky jako takhle něco řekla, ale nevěřím, že mluvila pravdu. Zajímavý proč by, ale lhala no nechám to být tak.

O pět hodin později:

Amber jde ze školy domů, ale v tom najednou jí volá Sam. A ne že by to zvedla na poprvé to ne, protože tam má strašně dobrou songu na kterou snad vibujou všichni no, ale jak to dohrála tak to potom zvedla.

Jaká je pravděpodobnost, že když řekne něco v tom smyslu, že nežije v pohádce a tak se Sam nezjeví tak se právě objeví někdy si říkám zda žiju v realitě.

Same proč mi voláš? Amber to řekla sice nedostupným hlasem, ale uvnitř svého svědomí se radovala tak moc, že málem nedýchala, prostě a jednoduše byla v tu chvíli tak šťastná.

Amber nechceš zajít na pizzu? Prosím ať řekne ano prosím vlastně nevím z čeho mám takovou radost jo už vím sice to jsou tři roky, ale stále se mi líbí mám takový podezření, že každým rokem byla hezčí a hezčí. Jestli se mi znovu povede jí získat tak budu fakt šťastný.

Klidně, ale v kolik a kde?

Pamatuješ si na to místo, kde jsem se tě zeptal, jestli budeš se mnou chodit? No upřímně si nejsem jistý zda ji chci vzít tam kde jsem s ní začal chodit, aby si nemyslela, že s ní chci znova chodit, ale když tak bych ji vše vysvětlil takže by to nebyl problém.

Ale Same to byla kavárna. Teda neříkám, že by mi káva vadila, ale mám celkem hlad takže bych uvítala spíše pizzu.

Já vím, ale blízko toho je pizzerie a ještě k tomu tam mají bezva steak. Proč jsem to řekl, ale Takže ve tři tě vyzvednu dobře?

Dobře měj se hezky. Bože on má tak hezký hlas řekla Amber která od této chvíle se do něho zamilovala.

Páni ona má tak hezký hlásek. Ta kdyby na mě promluvila po ránu tak bych byl v nebi.

Amber ty se někam chystáš? Zeptal se zvědavý táta který se nenápadně smál. Ne, že by se smál ji, ale dlouho nikde nebyla moc a tak ho to překvapilo. Ježíši co jsem to zase plácl za blbost nedivím se kdyby řekla ne víš já jdu jenom před zrcadlo v kabátu.

Ano Sam mě pozval na jídlo. Po třech letech a pilně vydařených dobrých známkách mě znovu Sam pozval na oběd normálně tomu sama nechci věřit. Sarkastickým tónem Amber odpověděla. Nicméně ještě nevím kdy se vrátím, ale dneska mě asi nečekej pro jistotu.

To je sice hezké ale kvůli tomu se líčíš?

Neříkám, že ti zakazuju se líčit a nebo hůř, že s make upem vypadáš hrozně to ne chci tím jenom říct, že to není důležité. Jo měl bych mlčet.

To nemá se Samem nic společného jen chci být hezká a navíc proč tě to zajímá?

Někdy si říkám kolik toho ještě vydrží a zda jsem až moc drzá, ale oba víme, že máme specifický styl mluvení takže by se neměl urazit a když jo tak nevadí nějak bych si poradila.

Jen tak, ale víš, jak to dopadlo minule zamumlal si, ale měl pocit, že to nedopadne dobře. Kdyby jenom tušil. Že to dopadne lépe než by čekal.

Amber už jsou tři měla bys jít. Jako takhle jdi si kdy chceš jo, ale aby na tebe nečekal.

Ale Sam si mě má vyzvednout. Sakra jak dlouho mu to ještě potrvá? A už je tady.

Ahoj Same už jdu, ale ještě počkej musím si zabalit housle. Přeci kdyby náhodou něco bylo a šla k němu tak si musím ještě s ním zahrát když vím, že se taky věnuje hodně hudbě.

O třicet minut později:

Sam přijíždí k pizzerii, ale nemůžou se rozhodnout kterou pizzu si dají. Kterou pizzu si dáš? Já bych si dal nějakou pikantní, ale zase pokud si dobře pamatuju tak ty moc pálivé nemáš ráda takže něco jemného a co třeba šunka a kukuřice to zní dobře ne?

Jo to zní dobře jdi to objednat já se zatím projdu než to bude ani nevím proč, ale když sedím na místě hodně dlouho tak se strašně nudím i když bych se dívala na mobil no to jedno.

Dobře jdu to objednat. Doufám, že mi to dlouho nebude trvat aby se mi Amber neztratila, protože by to nemilé a hlavně dnešek nechci strávit na policii, že se mi ztratila kámoška někde uprostřed města.

O hodinu později:

No nic už to je tak zavolám Amber kde je ať už přijde snad se vážně neztratila.

A hele Sam, že by byla pizza hotová doufám v to už mám pekelně velký hlad už se mi zbíhají sliny.

No Amber už to je hotový přijď rychle sem než ti to sním. A aniž by stačil položit tak byla Amber u něho. Tak tohle bylo hodně rychlé ty máš fakticky velký hlad no páni.

No a jak se máš?

Zeptala se nenápadně Amber aby vzbudila konečně nějakou konverzaci a aby tu nebylo ticho, protože je lepší logicky při jezení jídla ještě mluvit než si vychutnávat jídlo že? Že jo? No evidentně nezvládli ani jedno, protože se potom šli někam projít.

Mám se dobře a už jsi si někoho našla?

Vlastně ani nevím proč jsem se zeptala nechtěl jsem být přeci zase tak zvídavý, ale tak kdyby jí to nějak otravovalo přeci by neodpověděla.

Same popravdě ne. Ani nevím proč, ale už jsem neměla čas pomalu na sebe natož na ostatní takže tak a ty?

Upřímně jsem zapomněl, že musím mít holku. Samozřejmě, že jsem to myslel obrazně jinak bych si připadal hodně sklerotická osobnost no nicméně konec trapných vtipů zpátky ke konverzaci.

Dojez to půjdeme se podívat na západ slunce. Určitě se jí to bude líbit, přeci jenom je to nejhezčí věc kterou znám, až po ní samozřejmě.

Teď vždyť sem to ani nedojedla. Řekla Amber s plnou pusou takže ji rozuměl tak na půl a kdo ví jestli vůbec i to.

O pár minut později:

 Je to nádherný pocit. Koukat na krásný západ slunce.

Jo to je, ale Same už je pozdě musím domů zítra mám školu.

zítra je sobota zavolej tátovi, jestli bys nemohla spát u mě.

Jemný a však patrný náznak, že by něco mohlo být Amber nepochopila, protože má mysl ne tak zvrácenou, jako Sam.

To je dobrý nápad už volám. Snad nespí, ale ne pravděpodobně si čte v kuchyni ty jeho noviny.

Ahoj Amber, co potřebuješ? Sice ospalý, ale při všech smyslech. No Divím se že nepiš odpověděla rozesmála Amber ačkoli neměla žádný alkohol v krvi.

Ahoj tati můžu spát u Sama? Snad řekne ano doufejme.

Samozřejmě, ale můžu mluvit se Samem? Já tomu klukovi nebudu vyhrožovat neboj.

Ano, ale pokud budeš tak tě budu nenávidět jen mezi námi.

Same kdy ji přivezeš?

V neděli večer. Ale možná ráno,. Protože mám ještě něco na práci nevím. Nedá se takhle odhadnout, ale určitě v neděli.

Dobře tak čau. Že bych na něj změnil názor, přeci jenom je to milý kluk a ona si zaslouží být šťastná.

Po dlouhé cestě dojeli konečně k Samovi. Tak jsme tady dámy první.

No dobře tak proč nevystupuješ? Ježíši on mě zabije no snad ne.

Prosím? No dovol to si beru osobně jako. Sam se začal smát a byl nástavby, že už ta Amber nevystoupila.

 Děkuji, že můžu u tebe přespat.

Zamálo pojď ukážu ti pokoj. To se po… až uvidí ten pokoj.

Amber vešla do pokoje a nemohla uvěřit, že je Sam tak talentový vpravo pokoje měl vystavené obrazy, které zvládal malovat hodiny v kuse a vlevo pokoje měl kytaru, ale ne tu elektrickou právě naopak měl tam akustickou, na které skládá svoje písně.

Same tohle je nádhera, ale nechceš si promluvit o tom co se stalo?

Amber nechtěla zkazit tuhle chvíli tím, že by si povídali o rozchodu jenom prostě s ním chce chodit a je jí blbé se ho zeptat, protože se dlouho neviděli.

Tak jo já začnu. Už delší dobu ti chci něco říct. A nebo, že by to Sam řekl za ní?

A proto jsi mi zavolal po třech letech? No můžu být rád, že nezavolal po 5 letech, ale stejně proč mi nezavolal dříve mohli jsme se usmířit a dát znova dohromady, ale ne on musel se rozejít.

Tohle nebyl důvod. Mohl jsem zavolat i dřív, ale ta bolest a vztek byl silnější omlouvám se Amber, ale prostě to nešlo a jsi mi scházela přeci tak roztomilou holku nemůžu nechat odejít, protože tě miluju.

Same můžeš to specifikovat prosím. Je sice hezký že jsem podle tebe roztomilá, ale co vlastně na mě miluješ?

Amber to, jak se usmíváš a smích za který bych zaplatil milióny nebo tvé oči tak modré jako je moře v Pacifiku. Tvé vlněné vlasy, když voní po růžích.

Tvůj charakter, který se nevyrovná nikomu je toho moc Amber.

To je hezký ale…

než jsem stihla něco říct tak mě chytil za ruku a skončila jsem v jeho objetí co to děláš? Odlepila jsem se od Sama, než mi stačil dát pusu.

To, co jsem měl udělat dříve obejmout tě a už tě nepustit. Víš Amber jestli ti to ještě nedošlo tak já tě miluju a už nechci propásnout ani jednu chvíli.

Ty Same?

Ať už jsem to řekla normálně nebo svůdníckým Hlasem to je jedno chce pusu no tak já mu jí dám.

Ano? Co potřebuješ.

Naklonila jsem se blíž k němu a dala jsem mu pusu“. Jediný způsob, jak zařídit, aby si mě všímal.

 Same promiň. Sice jsem to chtěla udělat, ale aby si myslel, že to bylo omylem, ale stejně jsem v sobě cítila hanbu, že jsem ho políbila.

Mňam jahoda.

Ty vole proč jsem to řekl já snad nepřemýšlím, ale je pravda, že jahody miluju.

Musím ti něco říct.

A co mi chceš říct?

To, co se stalo nechci abys o tom mluvil myslím si, že by bylo lepší, kdybychom to hodily za hlavu stejně to nemá žádný význam.

Dobře Amber, ale musím se projít je toho nějak na mě moc.

Ani nevím proč jsem si myslel, že ta pusa byla z lásky. Já idiot naivní, ale tak nevadí.

„Dobře Same dávej na sebe pozor.“

Ty vole já jsem kráva pokud se chce zabít kvůli mně, že ta pusa nic nebyla tak se asi taky zabiju.

Sam si vzal mobil sluchátka a šel přemýšlet co udělal špatně.

Song: Can’t help falling in love – Elvis Presley.

Jsou i smutnější songy, ale tahle je prostě nejvíce výstižná k mým okolnostem a problémům takže tak.

Ale nevím, zda mi dvakrát pomáhá vidět ty lidi

kteří jsou zamilovaní nicméně musím si s Amber promluvit. A tak Sam i udělal přestal se hypnotizovat láskou a vydal se k sobě domů, ale měl to háček a to ten co když něco pokazí, ale potom si říkal, že chyby v lásce jsou ty nejlepší chyby co zná takže po dlouhé procházce se vrací domů a slyší Amber plakat.

Stalo se něco? Co se děje? Amber mluv. Tak tyhle tři věty si prosím vás zapamatujte.

Same chci se ti omluvit já vím, že mě miluješ i když bych si přála být s tebou, ale nejde to. Kvůli tátovi, který by to nedovolil. Od té doby, co jsi mi ublížil tě nemá rád. Ale já ti to nemám za zlé, protože tě taky miluju a už nechci abys odešel. Prosím už nikdy neodcházej. Slíbíš mi to Same?

Ale to víš, že ano Amber a vážně to nejde?

Amber se pousmála, protože už věděla, že zas řekne nějakou pitomost, ale ne, že by to myslel špatně jenom prostě ty jeho nápady vždy byly v prospěch jeho, ale tentokrát výjimečně ne.

Ne Same opravdu to nejde i když….

I když co Amber, že by tě nepadlo to co mně?

Sam přistoupil k Amber objal ji utřel slzu z obličeje.

Same nemyslím si, že je vhodná doba na tohle a asi nejsem ještě připravena i když se tahle nabídka neodmítá obzvlášť když ji položíš ty, ale promiň. Pousmála se Amber, protože už byla zase šťastná.

Cože ne já nemyslel sex. Myslel jsem si, že by jsme mohli spolu chodit a tvému tátovi to říct jako hotovou věc, ale kašli na to pojď si spravit náladu koncertem. Určitě si to užiješ. A od téhle chvíle bude na tu větu myslet hodně dlouho dokud si s ním nesedne a nezačne polemizovat.

Same vždyť je deset večer. No je pravda, že většinou rock a rap je večer, ale nemyslím si, že to Sam poslouchá a jestli ano tak to stejně nemusím moc zase já.

Nevadí vždy se něco najde.

Tak fajn může to být sranda. Jestli mě vezme na rock tak je instantně mrtvý.

A tak Sam chytl Amber za ruku a šli na koncert no, ale asi už chápete na jaký.

A hele Same na co to vlastně jdeme? Radosti v očích, že by mohla rozdávat energii se zeptala a doufala, že ji tam nevzal.

No Amber já tě vzal na rock. Nevadí ti to ne. I když je pravda vypadáš, že moc nemusíš rock.

Já tě asi Same zabiju no snad to bude dobrý, alespoň tě mám u sebe. Amber se na Sama podívala do očí aby navázala oční kontakt a když se koukali na sebe minimálně deset sekund tak se k němu přiblížila a políbila ho.

Amber ty jsi něco měla? I když to mi nevychází, protože u mě nic neměla minimálně jsem jí nic nenabízel.

Ne neboj přeci ctím zákon.

 Ve čtyři ráno:

Amber měli bychom už jít jsi zlitá až to hezké není. A prý ctíš zákony jo. Hej až tě uvidí benga tak budeš hodně vysvětlovat nesmí tě nikdo vidět. Teda tebe jo, ale ne tvůj krevní stav a občánku.

Já nikam nejdu. Jen co to Amber odřekla tak pozvracela kytku. No dobře Same tak jdeme domů.

Děkuju, že mě posloucháš a za odměnu tě vezmu na záda co ty na to?

To raději ne je mi fakticky blbě. Ti rusáci zatracení už s nimi nikdy chlastat nebudu.

Ještě abys to někdy zkoušela prosím tě.

Jen tak tak se podařilo Samovi dostat ven opilou Amber, aby se jí udělalo lépe. Sice šla dobrovolně, ale furt se jí podlamovaly nohy.

Stůj tady hned jsem zpátky. Musím se kouknout kdy jede autobus.

O pět minut později:

Tak jo jede to za deset min…. kde je?

A já si říkal, že zase uteče no já snad umřu.

Tady je panea řekli místní opilci a vlekli Amber z hospody. Ale trochu to tam poničila a rozbila kulečník.

To se moc omlouvám tady máte tisíc dolarů jako náhradu.

Děkujeme moc pane a přejeme hezký ráno.

Vám taky. Na to, že byly opilí tak byly moc hodní. No jo opilci na úrovni asi neměli moc piv každopádně Amber proč jsi zase utekla. Aniž by Sam čekal, že Amber promluvila tak mlčela. A Sam už neměl náladu s ní jakýmkoliv způsobem mluvit.

Ach jo Amber ty mě zruinuješ. Pousmál se Sam i když na smání se moc neměl, protože byla zima.

Jede nám to za deset minut. No vlastně už to je tady.

O jednu hodinu později:

Sam a Amber jdou po jemně osvětleném chodníku z lamp, které se zdály, že za chvíli přestanou fungovat. Amber z důsledku jejího opilství skotačí na obrubníku.

Amber dávej pozor.

Neboj se Same já nespadnu…… Amber padá, ale naštěstí tam byl Sam, který jí chytil.

Já ti říkal ať dáváš bacha trdlo.

Už jdou uličkou k domu a jako správný gentleman otevřel dveře, aby šla Amber první.

Děkuji ti Same za dnešek už jdu spát dobrou. Ale samozřejmě můžeš se mnou.

Amber šla po vrzajících schodech div že nespadla.

Amber jsi v pohodě? Dělám si o tebe starost.

Jo jsem v pořádku díky za optání. Jen co to dopověděla, tak se jí začaly podlamovat kolena.

Já ti raději pomůžu.

Sam vzal Amber do náruče a odnesl jí do pokoje popřál ji dobrou noc a šel. Amber měla poněkud něco jiného v plánu chtěla si s ním jenom povídat a proto se za malý okamžik ozvala z pokoje.

Same mohl bys tu chvíli zůstat prosím?

  Samozřejmě, ale smím se zeptat proč?

Aby se mi lépe usínalo.

No dobře a můžu ti něco zahrát? Zeptal se a tajně doufal, že řekne ano protože je rád, když může někomu zahrát.

No dobře, ale potichu prosím a píseň perfect od Eda Sheerana bych si přála.

 Jasně. Sam sundal ze zdi kytaru sedl si na postel k Amber a začal hrát, ale netrvalo dlouho a Amber usnula.

Dobrou a hezké sny.

Ráno:

Sam musel vstávat brzy aby zajistil snídani pro Amber a ještě nakoupit.

O pár minut se Sam vrací z nákupu a zatím vaří omeletu tak se Amber probouzí a cítí vůni mlsného pokrmu.

Co to tu tak krásně voní? Zeptala se rozespalá Amber a už sedala ke stolu, ale zase rychle utekla, protože má velkou kocovinu a je jí na zvracení.

Ale potom se vrací a usedá znovu ke stolu.

V pohodě Amber? Já ti říkal ať nepiješ. I když nic takového neříkal, ale Amber si to stejně nepamatuje a tak mu to dá za pravdu.

Já vím, ale furt jsi mi neřekl co tu voní.

No přeci ta nelepší snídaně.

Hlavně se nepřechval.

Hele nech si těch posměšků náhodou vařím dobře.

O tom nepochybuji.

Tak už se to nese přeji dobrou chuť.

Děkuji ti Same tobě taky.

A máš dnes něco v plánu nebo budeme jen doma?

Já nevím Same nechceš se jen tak mazlit u filmu a možná potom něco vymyslíme.

Mám Xbox tak jsem doufal, že zahrajeme Minecraft.

Moje verze zněla lépe, ale jo jasně Minecraft mám ráda.

O pár hodin, co Amber nekontrolovaně umírala, protože to hrála fakticky dávno později:

No že bys to hrála dobře se říct nedá, ale sranda byla a to je důležité.

Hele, alespoň jsem se snažila. A navíc naposledy jsem to hrála jako dítě. Same je už jedna odpoledne nechceš se projít?

No dobře, ale kam?

Třeba do kina.

Takže procházka na dvě hodiny?

Víceméně ano.

 Tak jdeme, ale na co chceš vlastně jít?

Spider man: no way home?

Dobře tak se nachystej a jdeme.

O pět minut trapného ticha později:

Amber a ty jsi už udělala autoškolu?

Můžeš mi říct proč se o tomhle bavíme když jdeme pěšky, ale ještě ne bojím se toho celkově.

Ale na co čekáš je ti sedmnáct. Je pravda, že sem dělal řidičák v sedmnácti, ale řidičák ti můžou dát od osmnácti a taky je pravda že jsou tam záludné otázky a instruktor nebyl zrovna svatý, ale prošel jsem a navíc to jsem dělal řidičák v jinačím městě tudíž tady můžou být milý takže když jsem to zvládl já tak ty taky ne?

Hele ty chceš abych si udělala řidičák, ale říkáš mi tyhle věci no ty fakt umíš povzbudit.

Ale máš pravdu. A hele i kdybych měla řidičák tak si auto dovolit nemůžu.

To nevadí Amber mohla bys potom řídit místo mě.

No to nevím minule jsem byla opilá já.

Za chvíli tam budeme.

Ale sakra ten semafor je fakt k hovnu ani se ta barva nehla a to jsme tu už dvě minuty. Seru na to už mě to nebaví čekat jako blb.

Dávej pozor Same!

Amber a Sam zažili strašný náraz a otřes mozku, ale Amber se nic nestalo ani škrábnutí a to bude mít strašné následky její psychiky, protože si bude pamatovat vše. A nebo, že bych lhal a je to jenom iluze?

O deset minut později:

   Jen co přijela záchranná služba Amber s sebou praštila o zem a upadla do spánku. Asi stres. Naštěstí se probouzí v nemocnici.

Kde to jsem? Kdo jste vy? Kde je Sam? Spousta otázek na které chtěla Amber vědět odpověď hlavně na poslední otázku.

Jste v nemocnici paní Williamsová. My jsme sestřičky, které se o vás budou starat.

Proč mi vykáte. Je to, protože jsem starší než vy. Klidně mi tykejte jsem Amber.

Ale ne vůbec to není kvůli vašem věku, přeci jste mladá je to ze slušnosti.

A zajisté myslíte pana Smithe ten je na pokoji č.51.

A nevíte na jak dlouho tu mám být?

Jenom na pár dní máte maličký otřes mozku.

Že to říkáte s takovým klidem moje mamka by už vyšilovala teda pokud by ještě žila.

Co se stalo s vaší mámou? Jedna sestřička ztlumila hudbu která stejně nebyla vhodná do nemocnice a začaly poslouchat.

Můj táta mi to vždy vyprávěl takhle.

Byl už večer a táhlo se na noc a máma se rozhodla, že překvapí svojí rodinu a táta s tím souhlasil, ale nechtěl aby jela sama a tak ať si vezme tágo, ale ona nechtěla utrácet za moc peněz za taxík a tohle její šetření se jí stalo osudným.

No a tak jela asi 200km a víte hory prudké zatáčky a hodně ledu a já ji chtěla zavolat, ale to nebyl problém, protože měla ten typ auta který mohl volat přes ten tablet. A já ji chtěla ukázat obrázek co jsem nakreslila a mě to nedošlo, že nemůže odtrhnout oči od cesty ne večer a tak se podívala aby mi udělala radost a…..

A co paní Williamsová? Povídejte.

A před ní byl kamion a ona nemohla ho objet protože to bylo hrozně úzký tak akorát pro dvě auta a ne pro kamion a tak to moje máma strhla s toho u útesu čirá propast která měří asi padesát metrů. Padesát metrů volného pádu a do toho ten strom do kterého se nabourala tak to už nepřežila a já jsem nevěděla co se děje a tak jsem zavolala tátu ať sem přijde a on začal brečet a já sním a to se stalo když mi bylo deset let.

Ale zajímá mě a to už bude poslední otázka mohla bych mluvit se Samem? to nejde paní Williamsová je totiž v kómatu. Ale co pláčete snad vás to nebolí.

Heh nebolí, jak se to vezme dnes jsme měli být v kině, ale Sam nedával pozor a srazil ho auto a já jsem ho v kině chtěla požádat…

O ruku? Vykřikly zvědavostí sestry opírající se o postel.

Ale ne jestli bude se mnou chodit. Pardon asi jsem to řekla blbě.

To je hezké, ale budeme vás muset informovat že dnes večer ho vezou na sál kosti se mu zlomily a něco se pokazilo nic nevíme, protože tabulku má doktor.

To snad ne snad to dobře dopadne. Doufající Amber, ale doufala málo protože ten týž večera Sam umírá.

 Večer po Samově operaci zašli sestřičky za Amber do pokoje a sdělily tragickou zprávu.

Amber proplakala celou noc a když najednou usnula tak…

Amber stávej. Zamumlal jemně rozespalý Sam.

Co se stalo? Proč máš slzy na tváři Amber mluv!

Já vám to říkal ať si to pamatujete tohle bude říkat furt když se něco stane.

Neřeš to Same měla jsem noční můru.

To snad ne navštívil tě Fredy Krůger? Sam popichoval Amber a nebral jí vážně.

Tuhle noční můru nemyslím.

Dokud nezjistil vážnost děje v tu chvíli jenom si přisedl k Amber a poslouchal.

No v tom snu jsi mi nejdříve udělal snídani a potom jsme si zahráli Minecraft a jeli jsme do kina, ale v půlce cesty jsme nabourali a skončily jsme v nemocnici a ty jsi tam umřel na sále a já se teď bojím že se ti něco stane. No a já jsem ještě před tou operací přísahala že si udělám řidičák.

Něco na tom bude s tím řidičákem, ale jsi strašná mě takhle zabít, že se nestydíš fuj hanba. Sam se začal smát a lechtat Amber.

Same přestaň. Smějící se Amber která se chtěla už nasnídat a tak se vybojovala do kuchyně a potom se vrátila.

No dobře tak pojď.

Cože co? To jste si asi právě řekli teď a já vás chápu. Je pravda, že teď se vzbudila tak kam jdou a ona je pravda, že se jdou projít do kina. Ano čtete správně do kina ráno asi si myslí, že bude otevřeno, ale při vší logice měli zavřeno a tak šli, alespoň do Mc Donaldu . Potom šli domů a nakonec k večeru do kina.

V kině:

Dvakrát spider man no home prosím.

Je nám líto ale na ten film už je jen jeden lístek budete si buď vybrat jiný nebo se rozdělit.

 No dobře Amber jdi na ten film já půjdu na Vřískot.

Ale tak já půjdu taky na ten film.

Ale je to horor uvědomuješ si to?

Já vím.

Lidi tak už si ty lístky kupte za chvilku mi končí směna. Prosila zoufalá prodavačka, aby si už něco vybrali, ale oni ne místo toho se dohadovali další hodinu.

Same ten film už začíná dělej pospěš si ještě musíme pro popkorn.

Takže ten Vřískot.

Přeji hezký zbytek dne.

Vám taky.

Jen co dorazily do sálu tak akorát film začínal jako kdyby čekaly právě na ně nicméně usadily se na svá čísla a jenom se dívali, ale v polovině filmu se stalo to, co Sam očekával, a to že se Amber bude bát.

Není důvod se bát jsem tu přeci s tebou.

Cože? Ne já se nebojím jen sem unavená.

Mě nemusíš lhát.

No dobře je to trošku strašidelnější, než bych čekala. Amber si potom jen povzdychla a zabořila hlavu do ramene od Sama.

Děkuji Same, že jsi tu se mnou.

Za málo, a ještě něco mi chceš říct nebo to už je vše?

Ano už vše. Nemůžu mu říct, že ho chci to by bylo moc náhle jen ať se snaží.

Jen co vyšli ze sálu tak se jim projevila jejich praštěnost.

Amber svadím se, že nepůjdeš za pult k tomu popkornu.

Tak sleduj. Amber vzala peníze a vykráčela si to k pokladně jako hrdina.

Paní tady může jenom personál stůjte tam kde jste zavolám ochranku.

Amber utíkej!

Amber přeskakuje pult a nabírá neskutečných rychlostí.

Víte, jak se říká: nikdy neutíkejte policii stejně vás chytí, ale naštěstí tohle není policie, a tak jen tak tak utekly. A navíc se to asi neříká.

Tohle byla sranda, ale teď ti dám úkol já.

Támhle tomu klukovi seber ten hezký klobouk uběhni s ním pět set metrů a oběhni třikrát barák tohle vše zvládni pod tři minuty, pokud by tě chytil tak řekni, že to je sázka, když to nezvládneš tak mi dáš dvojnásobek, co jsi mi dal v kině. Tohle nemůže stihnout říkala si, a přemýšlela co si koupí,

Ale zapomněla že je Sam tak šílený jako ona.

Díky za klobouk kámo.

Hej vrať to sem!

A takhle se odstartovala etapa jménem: utíkej, než ti stihne dát přes hubu.

Ježíši to si musím natočit to bude kontent.

Amber pomoc mi!

Neslyším tě.

A už tě mám to jsi pokazil kamaráde.

Hej neblbni to byla sázka že jo Amber.

No Same já to nestopovala, takže jsi prohrál.

Máš deset sekund utéct, a když to nestihneš tak tě asi zabiju! Jen co to dopověděl tak se mu objevovali žíly a ruce zapnul v pěst rozeběhl se za Amber, ale ta se zlekla a utíkala co jí síly stačí aby si údajně zachránila život Sam ji zahnal do slepé uličky a

Same promiň myslela jsem, že to bude sranda.

Amber začala nekontrolovaně plakat a vím co si říkáte, jak mohl dopustit Sam, aby Amber plakala a já vám na to řeknu tohle:

Amber nechci ti ublížit jen jsem si musel něco vymyslet abychom byly o samotě, ale už pojď musím ještě pracovat.

Ach jo no dobře tak jdeme.

Po cestě domů si všimly hřiště a najednou se povinnosti staly vedlejší a přednější je zábava.

Amber pojď na houpačku tě pohoupám.

Dobře ale slabě. Amber měla či, které se zdáli že ji vypadnou z důlku Pleť měla zelenou což akorát dokazovalo, že Sam nedodržel pokyn slabě a nohama mávala okolo sebe, a jediný koho trefila byla ona.

Same!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zastav mě prosím.

Neslyším tě. Chvilku si ji Sam dobíral ale později měl o ní strach.

Houpačka zpomalovala a zpomalovala až se úplně zastavila Amber ovšem hledala místo Samova obětí spíše , aby se mohla vyzvracet.

Co nerozumíš na slově slabě co na tom nechápeš!

Nekřič po mně to máš za to, co se stalo a stálo mě to dva tisíce.

Po x hodinách přemlouvání Amber, aby už šli:

Amber, když půjdeš koupím ti zmrzlinu.

V nebližší cukrárně to je tři kilometry, a navíc asi bude pršet.

A kdo říkal že musí být točená?

Po dlouhém a zničujícím nákupu dorážejí domů.

Byli tak unavení že se ani nepřevlékli padly do postele a šli spát.

Ale co bylo pro oba zvláštní tak to že se neprobudily ráno ale ještě v noci, ale netrvalo dlouho a už zase spali.

Ráno udělal Sam snídani a poprosil ať se už Amber balí prý tu nemůže zůstat do večera, protože mu do toho něco vlezlo tak po snídani si Amber balí zavazadla, ale napadlo jí, že by si mohli něco zahrát, když hraje na housle.

Same a nechceš si se mnou zahrát já budu na houslích a ty na kytaře.

Jo to zní dobře tak jen vydrž chvíli musím si ji naladit. Dobře můžeme co budeme hrát?

   Tak třeba Shape of you?

No dobře jen najdu pro nás akordy, ale až dohrajeme tak pojedeme ok?

Dobře Same. Sam a Amber neváhali ani chviličku a začali hrát, ale čím dále hráli tím si víc uvědomovali, že tohle nebude jen jedna hra.

Amber hraješ krásně kde jsi se to naučila? Zeptal se zvídaví Sam a pomalu ukončoval píseň. Naučil mě to jeden kluk na táboře.

 A znáš se s ním ještě?

Ne už ne dala jsem mu číslo a už nikdy nezavolal. No jo no klasická letní láska taky jsem jednu měl.

Spíše zimní, ale neříkám nic.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pusinka Máš s tím problém - :D

10. 6. 2022 19:26

guttt gut gut text